10.07.2013

Cheesecake... tak lehká a přitom poctivá chuť

Cheesecake... tak lehká a přitom poctivá chuť

Ačkoliv by se mohlo zdát, že pod názvem „cheesecake“ se skrývá koláč pro myšky domácí připravený ze sýra, ve skutečnosti je to dezert podobný našemu tvarožníku. Kromě tvarohu obsahuje bohatá vrstva náplně skutečně i sýr, ovšem sýr smetanový termizovaný, tzv. cream cheese, a také crème fraîche, mléčný výrobek typický pro francouzskou kuchyni, který chutí připomíná zakysanou smetanu, ale je jemnější, krémovější chuti a řidší konzistence.

Protože léto si žádá lehké, nepříliš sladké chutě, je cheesecake ideální pochoutkou teplých měsíců. Krémově smetanové tóny se skvěle pojí s lehce trpkými citrusy a pikantním zázvorem. Vybírejte mezi zázvorovým dortem, který je tvořený vrstvou zázvorových sušenek, krémově smetanovou náplní s příchutí klementinek a zázvoru, a dortem citrónovým, jehož náplň na tenké vrstvě sušenkového základu je ochucena citrónovou šťávou a je korunována citrónovo-pomerančovou polevou.

Dobrá zpráva pro celiaky: Lemon cheesecake je bez lepku, takže si ho mohou dopřát i ti, kteří jsou na lepek alergičtí či citliví. Zdravější, ale o nic méně chutný dort.

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás