Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/costacoff/html/components/com_k2/models/item.php on line 853
07.11.2014

Další kavárna v designu Evolution sídlí v pražské Vodičkově ulici Doporučujeme

Na konci září přibyla další do rodiny Costa Coffee kaváren v novém stylu Evolution. Po provozovnách na pražském Tylově a Karlově náměstí a v OC DBK na Budějovické byla jako další v pořadí otevřena kavárna ve Vodičkově ulici v centru Prahu, kousek od tramvajové zastávky Václavské náměstí.

I zde vítá návštěvníky design vyznačující se úsporností, jednoduchostí a moderností, které jsou městskému trendy stylu vlastní. Sladění barev, tvarů a materiálů navozuje harmonickou atmosféru, která láká k odpočinku uprostřed chaosu velkoměsta. V interiéru převažují uklidňující béžové a olivové odstíny, stěny zdobí obrazy s kreslenou grafikou a detaily černobílých fotografií zachycujících vše, co souvisí s kávou. Dřevěné podlahy a nábytek umocňují pocit klidu a bezpečí.

Čím dál tím víc návštěvníků si nepřichází pouze vypít šálek kávy, ale sjednávají si v kavárně pracovní schůzky nebo ji využívají jako příjemný prostor pro vyřízení e-mailů či jiných povinností. Nová podoba kaváren reaguje na tyto potřeby umístěním více menších stolků a židlí, u kterých se lze podle potřeby usadit pohodlně a nerušeně s notebookem nebo knihou. Zároveň se nezapomíná ani na ty, kteří přicházejí do kavárny lenošit. Pohodlné pruhované sedačky lákají k delšímu posezení a pozorování dění v kavárně.

Návštěvu kavárny lze spojit se zajímavým exkurzem do historie hned ve vedlejším domě č. 35, kde byl v nedávné době zpřístupněn veřejnosti unikátní dvorek s dlouhou zahradou. Velmi pravděpodobně byl dům postaven barokním architektem Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem a své ateliéry zde měli slavní architekti Max Urban, autor Barrandovských teras, a František Maria Černý, který dal výslednou podobu Emauzskému klášteru. Noví nájemci otevřeli barokní dřevěná vrata dlouho nepřístupné budovy a poskytují kolemjdoucím možnost posedět v zahradě, třeba v novém dřevěném altánku.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/costacoff/html/templates/costa/html/com_k2/blog/item.php on line 131

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás