07.01.2015

Nechte se zahřát a povzbudit orientálními kávami

Nechte se zahřát a povzbudit orientálními kávami

Nezůstávejte jen u kávy, vyzkoušejte kávu orientální. Směs silného čaje, plnotučného mléka a exotického koření, jako je kardamom, skořice a hřebíček, doplněná naším poctivým espressem nejen zahřeje, ale také probudí smysly harmonickou kombinací vybraného koření a povzbudí tělo obsahem kofeinu.

Všechny orientální kávy jsou připravovány ze 14 g kávy. V šálku primo a medio velikosti je 30 ml kávy, v massimo šálku 60 ml. V případě, že máte rádi kávu silnější, objednejte si u vašeho baristy extra shot kávy navíc. Pro mrazivé dny a unavená rána nabízíme silnou čtyřku, z níž si každý jistě vybere svého favorita. Tygr, Tiger Spice, vás připraví ke skoku spojením černého čaje a koření - skořice, kardamomu, hřebíčku. Podobně dravé složení, ovšem bez cukru, nabízí kosatka, Orca Spice. Pokud dáváte přednost zelenému čaji, sáhněte po želvě, Turtle Green Tea, která míří ke svému cíli sice pomalu, ale jistě. Tucan Mango, mangový tukan s černým čajem a třtinovým cukrem s výraznou exotickou chutí, uzavírá akční čtyřku od firmy David Rio, která používá pro přípravu svých produktů pouze vysoce kvalitní přírodní suroviny.

Orientální kávu tvoří mléko, černý nebo zelený čaj, směs exotického koření a káva.

Kardamom

Jemně pikantní kardamom, který je u nás znám především jako přísada při pečení, je v kuchyních východních národů častou součástí směsí koření, jako je indická garam masala, arabská bahá-ra či etiopské berbere, kterými se ochucuje rýže, masité i zeleninové pokrmy. V arabském světě se přidává běžně do kávy a čaje. Zajímavou vlastností kardamomu je to, že zvýrazňuje chuť jak sladkého, tak slaného jídla.

Skořice

Skořice se získává ze sušené kůry skořicovníku, stromu či křoviny, která pochází z ostrova Srí Lanka. Při sklizni se nejprve oddělí celá kůra a následně se odřízne její vnější vrstva. Více oškrabaných kusů kůry se zasune do sebe a takto se suší. Studie prokázaly, že skořice snižuje hladinu krevního cukru a hladinu cholesterolu. Také podporuje chuť k jídlu, zlepšuje trávení a působí proti nadýmání. Má pozitivní vliv na mozkovou aktivitu, zmírňuje nervozitu a zlepšuje paměť. U nás ji přidáváme zejména do svařeného vína či punče, do sladkých pokrmů, sladkého pečiva a jiných cukrářských výrobků. Používá se také při zavařování ovoce i v likérnictví. V orientální kuchyni se uplatňuje v nejrůznějších masových specialitách.

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás