08.09.2015

Višňový koláč: Vzpomínka na bezstarostné léto

Višňový koláč: Vzpomínka na bezstarostné léto

Je dávno sklizeno. Skleničky s marmeládami jsou pečlivě popsané a vyrovnané ve spíži, okurky zavařené, houby nasušené, zbylé ovoce zamražené. Nastal čas vychutnávat si plody léta a vzpomínat u toho na dlouhé procházky ve stínu lesa, koupání v rybníku a pozdní snídaně na zahradě.

Dejte si koláč s višněmi a drobenkou, k tomu naši skvělou kávu a přivolejte si sladké okamžiky bezstarostného léta, kdy stromy ještě obsypané rudě zářícími plody lákaly hejna špačků. A protože rádi nazýváme věci pravým jménem, tvoří téměř polovinu tohoto koláče bobule višní. Tenká vrstvička těsta, tvaroh a bohatá vrstva višní je korunována poctivou drobenkou.

BOX: Višně jsou si velmi podobné s třešněmi, ale navzdory podobnosti plodů i listů se řadí ke dvěma samostatným druhům, které se liší i chuťově. Lehce nakyslé višně jsou pro gurmány mnohdy zajímavější než sladké třešně, protože se krásně doplňují i s pečeným a grilovaným masem nebo ušlechtilými sýry. A proč si jich v létě natrhat plný košík? Višně jsou, podobně jako třešně, bohaté na antokyany, kterým vděčí za svou sytě červenou barvu. Toto ve vodě rozpustné barvivo, které dodává plodům širokou škálu barev od červené, fialové, červenohnědé až po fialovou- tato barva je již zmíněna podruhé a modrou, je účinný antioxidant, který na sebe váže škodlivé volné radikály a chrání tím buňky našeho těla.

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás