10.11.2015

Sváteční perníčková znamení

Sváteční perníčková znamení

Co zaručeně přivolá vánoční atmosféru? Nejsou to ani nablýskané výlohy obchodů, hlasité koledy v nákupních centrech ani reklamy vyskakující z prohlížeče. Jsou to nenápadná znamení, tiché zvuky a jemné vůně, které zaznamenáme, jenom když se ztišíme a zklidníme. Jako vůně anýzu, koriandru, fenyklu, skořice, muškátu či badyánu, která se line z kuchyně při pečení perníčků. Pro potěchu smyslů jsme pro vás nachystali hned dvě perníčkové dobroty. Můžete si vybrat, jestli se do ní zakousnete nebo si ji dáte ve stavu tekutém.

Perníkový muffin: Zakousněte se do vůně Vánoc
Perníkový muffin, nadýchaný bochánek s perníkovou náplní, ve kterém se jemné tóny zázvoru harmonicky propojují s náplní ze zlatého sirupu, který chutná lahodně po karamelu a perníkové těsto krásně zvláčňuje. Karamelovou polevu na povrchu korunuje miniperníček s vánočním motivem. Bude chutnat báječně s jakýmkoliv z našich zimních nápojů, nejlépe se ale doplňuje s perníkovým Latté.

Perníkové Latté: Přivolejte si sníh
Jeden až tři shoty espresa - podle velikosti nápoje - doplněné našlehaným mlékem, sirupem s příchutí perníku a kopečkem šlehačky ozdobeným zlatavou posypkou připomínající třpytivý sníh, který bychom s tolik přáli k doladění sváteční atmosféry. Sněhové zpravodajství podává ochotně malý perníkový panáček usazený na šlehačkovém kopci.

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás