08.03.2017

Jahodový dezert bez lepku a laktózy - nepoznáte rozdíl!

Jahodový dezert bez lepku a laktózy - nepoznáte rozdíl!

Není v něm lepek, ale těsto je krásně vláčné a nadýchané. Neobsahuje klasické mléko, přesto krém chutná po nejjemnější smetaně. Ano, náš Jahodový dezert bez lepku a laktózy je důkazem toho, že bezlepkové a bezlaktózové produkty mohou chutnat skvěle! Dvě vrstvy z piškotového těsta, jehož základem je rýžová mouka, jsou proložené krémem ze smetany, krémového sýra a jogurtu. Ze všech mléčných produktů výrobce odstraňuje laktózu, takže si dortík mohou dopřát i ti, kteří ji nesnesou. Zákusek korunuje bohatá vrstva jahod zalitých v želé. 
 

Jestli vám náš odlehčený zákusek padl do noty, vyzkoušejte také bezlepkový mandlový dort s jemnou mléčnou čokoládou nebo čokoládovou tyčinku brownie rovněž bez lepku. V naší nabídce najdete také sójové mléko, které neobsahuje mléko, lepek, laktózu ani pšenici. Pro „alergiky“ na laktózu máme připraveno bezlaktózové mléko.
 
BOX
Výrobkům pro alergiky se dostává speciální péče
Samotný proces odstraňování lepku i laktózy ze vstupních surovin je náročný, a při výrobě bezlepkových produktů se musí navíc přísně hlídat případná kontaminace lepkem. Například dodavatel jednoho z našich bezlepkových produktů musí věnovat před započetím výroby dvanáct hodin čištění výrobního prostoru. Také v kavárnách máme na bezlepkové dezerty vyhrazené speciální nádobí i náčiní, které při manipulaci s ostatními lepkovými produkty nepoužíváme.
 

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás