09.05.2017

Grepová a zázvorová limonáda přináší novou vlnu osvěžení

Grepová a zázvorová limonáda přináší novou vlnu osvěžení

Připravili jsme se na opravdu velkou žízeň. Grepová limonáda obsahuje ovocnou šťávu vyrobenou přímým lisováním z vysoce kvalitních grepových plodů, grepový sirup a citronovo-limetkovou limonádovou bázi. Spolu s vodou, ledem a plátkem grepu přináší limonáda svěží lehce natrpklou chuť, jako stvořenou pro dny vrcholného jara. 

Kdo si zamiluje grep, musí vyzkoušet i zázvor. Zázvorovou limonádu necháváme chvíli uležet, aby vynikla chuť čerstvého zázvoru. Doplňujeme ji zázvorovým sirupem, citronovo-limetkovou limonádovou bází, ledem a dvěma plátky citronu.

Kde se vzal grapefruit?
Grapefruit pochází původně z jihovýchodní Asie, pravděpodobně z jižní Číny, avšak první zprávy o něm pocházejí až z konce 17. a začátku 18. století, a to z Barbadosu a Jamajky. Odtud byl počátkem 19. století převezen na americký kontinent, kde se rozvinulo jeho komerční pěstování, a to hlavně na jihovýchodě USA. Cestu do Evropy si grapefruit našel teprve v průběhu 20. století.

Kde se vzal zázvor?
Zázvor se jako lék používá již více než 3 000 let. Pochází z jižní Asie, kde se mu trefně říkalo „rohaté tělo“. Zázvor se ještě před vznikem Římské říše rychle rozšířil na Střední východ a do jižní Evropy. Do celé Evropy se pak dostal ve středověku díky arabským obchodníkům a benátským kupcům a byl tak populární, že nesměl chybět na žádném lepším stole. V Čechách se zázvor objevil ve 13. století, nejčastěji sušený nebo naložený v cukru.
 

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás