Holdujete Cappuccinu? Nemáte rádi, když vám něco uniká? Nenechte si ujít ani naši novou snídaňovou nabídku. Dejte si k Roasted Almond Cappuccinu nebo ke kterékoliv jiné kávě křupavý Cappuccinový Croissant plný lahodné kávové náplně a můžete se ráno rozmazlovat za zvýhodněnou cenu.

Snídaňová nabídka platná do 11:00 se vztahuje na Cappuccinový Croissant a jakoukoliv kávu podle vašeho výběru.

Jak vycházejí z kávové typologie příznivci kávy typu Caffè Latte? Rádi prý pomáhají druhým, ale často přitom zanedbávají sami sebe. Vzali jsme to v potaz a vyšperkovali jsme Caffè Latte tak, aby s ním byli spokojení i ti největší požitkáři, kteří na sebe nikdy nezapomínají.

Sametový nápoj připravený z espressa a mléka našlehaného do mikropěny jsme doplnili sirupem s příchutí čokoládových brownies, navrch jsme posadili kopeček kávové šlehačky, kterou si připravujeme sami z espressa z kávové směsi Mocha Italia a smetany.

Dezert a mrkev? Že to nejde dohromady? Jde, a dokonce báječně. Mrkvový dort je populární především v Británii, kde patří mezi nejprodávanější druhy dezertů. První zaznamenaný recept ale pochází ze švýcarské kuchařské knihy z první poloviny 19. století.

Sladká mrkev se jako náhražka drahých sladidel používala již ve středověku. Během druhé světové války ji britská vláda doporučovala spolu s jinými ingrediencemi a šířila mezi obyvatele úsporné recepty, kromě jiných i recept na mrkvový dort. Jeho obliba se šířila, během šedesátých a sedmdesátých let se stal hitem i ve Spojených státech.

Můžete se setkat s různými variantami tohoto dezertu. Korpus může být uprostřed naplněný krémem ze sýru nebo je pouze potažený vrstvou krému na povrchu. Ve Švýcarsku zdobí mrkvový dort, kterému se podle mrkve říká Rüeblitorte, malé marcipánové mrkvičky. V žádném případě ale nesmí chybět hrozinky, skořice a samozřejmě mrkev.

Náš mrkvový dort obsahuje téměř třicet procent mrkve, která by v našem jídelníčku určitě neměla chybět. Obsahuje cenný antioxidant betakaroten, který se v těle přeměňuje na vitamín A, tolik prospěšný našemu zraku, sliznicím, kostem a krvetvorbě. Korpus mrkvového dortu je proložen několika vrstvami smetanového krému z tvarohu a jogurtu, kterým je bohatě potažený i povrch celého dortu. Díky vysokému obsahu mrkve a krému je zákusek krásně vláčný.

Věděli jste, že vaše oblíbená káva může prozradit mnohé o vaší osobnosti? S tímto poznatkem přišli psychologové z University of California v Los Angeles, kteří tvrdí, že osoby vykazující podobné rysy, mají rády stejné typy kávy.

Novinky emailom?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás