Snídáte v poklusu? Nebo dokonce vůbec? Změňte to a budete spokojenější. Stačí vstát ráno o patnáct minut dřív, zamířit do nejbližší kavárny Costa Coffee a objednat si snídaňové menu. Pro jarně-letní období jsme pro vás připravili křupavý máslový croissant s náplní z jahodového pyré. Objednejte si ho do 11.00 spolu s jakoukoliv kávou podle svého výběru a náladu vám zvedne i zvýhodněná cena snídaňové nabídky.
Ochutnejte grep a zázvor

Dnes nikoho nenapadne, že by limonáda musela být pouze citronová. Citron – lemon (z perského līmūn) byl původně hlavní ingrediencí limonád, a propůjčil tak název všem nealkoholickým osvěžujícím nápojům připraveným z ovoce nebo sirupu. Tuto definici splňují bezezbytku naše skvělé Domácí ledové limonády. Přesvědčte se sami. Grepová limonáda obsahuje ovocnou šťávu vyrobenou přímým lisováním z vysoce kvalitních grepových plodů, grepový sirup a citronovo-limetkovou limonádovou bázi. Spolu s vodou, ledem a plátkem grepu přináší svěží lehce natrpklou chuť. Nezapomeňte ochutnat ani limonádu připravenou ze zázvoru, jehož chuť vyniká po uležení. Zázvorový základ pak doplníme zázvorovým sirupem, citronovo-limetkovou limonádovou bází, ledem a dvěma plátky citronu. Naše Domácí ledové limonády nejsou sycené oxidem uhličitým. Nedráždí proto žaludek a nenavozují mylný pocit, že už jste uhasili žízeň.  
Corto Classic znáte. Extrakce dvou dávek kávy po dobu pouhých pěti vteřin zvýrazní chuť kávy Mocha Italia a vyzdvihne její přirozenou sladkost. Povrch Corto Classic pak ozdobí naši baristé technikou latte art pomocí jemné mléčné mikropěny. Nemusíte ale zůstávat u klasiky. Romantické duše se mohou zasnít nad šálkem Pink Corto korunovaným něžným růžovým motivem. Nebojte se, káva nechutná po růžích ani po jahodové zmrzlině. Celé kouzlo barevného umění rainbow latte art spočívá v kapce neutrálního potravinářského barviva v mléce, která chuť kávy nijak neovlivní.
Ne nadarmo se říká „slupnout jako malinu“. To, co nám obzvláště chutná, spolkneme na posezení podobně jako malé voňavé plody, které v létě obsypávají maliníkové keře podél lesních a polních cest. Křehké kuličky tmavě červené barvy nejen báječně chutnají, ale jsou i velmi zdravé. Maliny se vyznačují vysokým obsahem hořčíku a vápníku a celé řady dalších důležitých látek, proto byste je neměli při procházce lesem minout bez povšimnutí.

Jako malinu slupnete bez pochyby i náš Smetanovo-jogurtový dort s malinami. Vrstvy vláčného piškotu proložené krémem z jogurtu a smetany a malinovým pyré zdobí na povrchu celé plody malin zalité osvěžujícím želé. Na konci každého dílku potěší vaše chuťové buňky hoblinky z bílé čokolády po stranách dortu.
Už jste jich pár vyzkoušeli, ale stále to není ono? Zajděte si na ledovou kávu do Costa Coffee a už nebudete chtít jinak. Naše ledové kávy totiž připravujeme šejkrováním, které je ke cremě espressa mnohem šetrnější než mixování. Protřepáním dosáhne barista během pěti vteřin podobně krémové konzistence jako u teplé verze nápojů. V ledové verzi pro vás připravíme Americano, Cappuccino, Caffè Latte či kávu Mocha. V ledovém Cappuccinu a ledovém Caffè Latte se snoubí espresso připravené ze směsi Mocha Italia s čerstvým mlékem a ledem. Ledové Americano vás osvěží čerstvě připraveným vychlazeným espressem s ledem. Ledová káva Mocha nadchne milovníky čokolády spojením espressa, ledu, sametově jemné čokolády a mléka. Ve všech případech si můžete vybrat z mléka plnotučného, nízkotučného, sójového a bezlaktózového. 

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás