Jako každý rok je to tady zase. Valentýn! Nebudeme vás unavovat historií tohoto svátku nebo snad popisem mučednické smrti svatého muže. Půjdeme rovnou k věci. Buďte letos náš Valentýn!

Máme za to pro vás srdce jako na dlani – tentokrát v podobě lahodné máslové sušenky necudně oděné do bílé čokolády a rozněžnělé posypem sušených malin. Doprovod té sladké mňamce dělá její věrný společník Caffè latte v primo velikosti. To vše za velmi příjemnou cenu. Uvidíte, zamilujete se i vy.

Naše srdcová srdeční nabídka je k mání od 10. do 16. února.
Vyspali jste se dneska do růžova? Co takhle dát si k tomu růžovou čokoládu? 

No ano, zvykněte si. Čokoláda se už dneska dělí na hořkou, mléčnou, bílou a … rubínovou. Tajemství výroby rubínové čokolády si všichni pečlivě střeží. Ví se ale, že za její cukrkandlově růžovou barvou stojí speciální odrůda rubínových kakaových bobů Ruby. A pak taky to, že kakaové boby se pro její přípravu nefermentují vůbec nebo jen velmi málo. Její chuť je čokoládově sladká a zároveň mírně nakyslá. Prostě lahoda.

Ano, přepisují se dějiny klasifikace druhů čokolády. Víc „in“ už být ani nemůžete, jedná se totiž o horkou novinku, která dobývá svět teprve od roku 2017. Už jste ji ochutnali? V Costě si ji teď můžete dát v podobě horké čokolády Ruby horká čokoláda. Je se šlehačkou, posypaná sušenými jahodami a brýle vám obarví narůžovo docela určitě!
Máte rádi cappuccino? Není divu. Tři složky v naprosté harmonii a stejném poměru: mléčná pěna, teplé mléko a espresso. Hmm… Vylepšit si ho navíc můžete posypem z čokolády nebo skořice. Tolik klasická definice.

Můžete se ale osmělit a posunout hranice svého vnímání různých chuťových kombinací trochu dál. Vždyť pokud pijete cappuccino, budete podle jedné z kávových typologií zřejmě patřit mezi mladé extrovertní optimisty, kteří žijí vším moderním. Vyzkoušejte:

Cappuccino slaný karamel

Chuť, které propadá stále víc lidí. Slaný karamel, to je neodolatelná kombinace slané, sladké a jemně kouřové chuti. Spolu s kávou vytvoří nezapomenutelný zážitek. Vychutnejte si cappuccino s příchutí slaného karamelu.

Kokosové cappuccino

Tropická příchuť kokosového sirupu si s kávou rozumí. Ochutnejte jednou a bude vám jasné, že cappuccino bez exotické společnosti kokosu prostě není ono.

Tak směle do toho!
Těžko si představit francouzskou snídani bez croissantu a kávy. A těžko si představit Costu bez výhodné ranní nabídky. Tato rovnice nám dohromady dává dva báječné máslové minicroissanty dle vašeho výběru v doprovodu kávy za úžasnou cenu. Protože právě tohle roční období si žádá posnídat něco vydatnějšího.

Kávu si dejte podle své chuti a dva minicroissanty vybírejte ze tří delikátních modelů:

- Minicroissant s čokoládou posypaný čokoládovými kousíčky 
- Minicroissant s bílou čokoládou zdobený kousky bílé čokolády
- Minicroissant s pudinkovou náplní a posypem z křupavých lískových oříšků

Věřte, že až se zakousnete do této tradiční snídaňové lahůdky a zapijete ji teplou kávou, svět se bude zdát voňavější, i kdyby se venku všichni čerti ženili. Zvýhodněn nabídka platí každé ráno do 11.00.
My moc rádi popichujeme. Tedy přesněji řečeno – rádi popichujeme chuťové buňky. Tentokrát jsme k tomuto účelu upekli vrstvený koláč původem z Německa, kde mu říkají Bienenstich, neboli včelí píchnutí.

A pokud váš imunitní systém zvládne smetanu nebo mandle, alergickou reakci jako po včelím žihadle byste po něm rozhodně dostat neměli. To spíš závislost! Dvě vrstvy nadýchaného kynutého těsta jsme totiž promazali pudinkovo-smetanovou náplní a vrchní vrstvu tvoří speciální karamelizovaná krustička ze sekaných mandlí.

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás