Studené nakopnutí s bublinkami, to je nová kávová limonáda v Costa Coffee. Zejména v teplých dnech přijde opravdu vhod. Hlavní ingrediencí je cold brew -  macerovaná káva za studena, dále pak grepový sirup z růžových plodů a tonik. Tento nápoj není rozhodně žádný „cukrouš“. I přes to, že grep či tonik jsou spíše hořké chuti, jsou v limonádě v takovém poměru, aby se s chutí kávy doplňovaly a nechaly ji vyniknout. Navíc sirup obsahuje šetrně lisovanou šťávu z růžových grepů, které jsou přirozeně sladší než běžné grapefruity, výsledný nápoj je tak svěží a mírně sladký, hořkosti se nemusíte obávat. Doporučujeme vyzkoušet všem, kteří mají rádi kávové chutě bez zbytečných příkras a zároveň se chtějí osvěžit. Stačí si objednat Cold brew grepovou limonádu. Chybět nabude ani klasické cold brew nebo cold brew s karamelem. 
Patříte-li mezi pravidelné konzumenty našeho banánového chlebíčku, budete potěšeni. Nově nabízíme jeho variaci – jablečný chlebíček s karamelem. Když se v naší nabídce objevil poprvé, byl o něj takový zájem, že byl během pár dní vyprodaný. A tak jsme si řekli – je čas na návrat legendy! Nečekejte žádného suchara, díky jablečné náplni je chlebíček vláčný, šťavnatý a sladký akorát. Pro ještě lepší chuť jsme jeho povrch polili a ozdobili karamelem. Jen si představte, jak asi chutná kombinace jablek a karamelu… Také už se vám sbíhají sliny?
Dobře víte, že v Costa Coffee nezapomínáme ani na vegany. Právě pro ně jsme připravili variantu frappé bez surovin živočišného původu. Ochucené je kokosovým sirupem a jahodovým pyré, ozdobené je rostlinnou šlehačkou. Všechna frappé pak podáváme na ledu ve velikostech primo a medio, v kavárně do skla, do kelímku s sebou. Jahodové frappé je navíc propojení s kampaní s Dermacolem ! Pro více info sledujte naše sociální sítě.
Mrkvanec, mrkváč, mrkvánek  nebo mrkvový dort. Člověk by si řekl, že je mrkev obyčejná, přitom z ní lze připravit tolik dobrých jídel. A to není výčet ani u konce. I přes to, že se létu přezdívá „okurková sezóna“, léto v Costa Coffee je ve znamení mrkve. A co vše najdete na vidličce, když se zakrojíte do dortu? Sladkou mrkev, štědrou porci smetanového krému, slazený je třtinovým cukrem a ananasovou šťávou a dochucený vlašskými ořechy, rozinkami, skořicí a muškátovým oříškem. Na povrchu dortu je karamel, ale i tak je sladký tak akorát. Navíc je jeho struktura mimořádně vláčná a ve spojení s kávou je tento dezert opakovatelnou záležitostí. 
Naše ledové cold brew si získává stále větší oblibu, nejen pro své silné aroma a chuť. Už jeho příprava je speciální – voda na něj se nevaří. Kvalitní kávová zrna nameleme tak akorát, tedy středně nahrubo. Takto umletou kávu necháme v papírovém filtru louhovat ve studené vodě po dobu dvaceti hodin. Pomalá extrakce je důležitá, protože díky ní získáme to nejlepší z chuti a vůně kávy. Není pravda, že káva, která se nevaří, je slabší – přesně naopak! Cold brew má vyšší obsah kofeinu, ale také nižší aciditu. Zastudena připravované cold brew má jemnější a sladší chuť než horká káva. Klasické, mléčné nebo s karamelem? Nabízíme ho hned ve třech variantách. Cold brew klasik – představuje čistou chuť silné kávy na ledu. Cold brew s mléčnou pěnou – přidáváme vám do něj pro zjemnění mléčnou pěnu. Cold brew slaný karamel – naše novinka se sirupem ze slaného karamelu a studeným mlékem. Díky procesu pomalého nalévání studeného mléka přes ledové kostky vznikne na nápoji tzv. marble effect připomínající mramorování.

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás