Změňme dětem život

Costa

Uvědomujeme si, že pěstitelé kávy jsou zásadní součástí našeho podnikání - bez nich bychom nemohli naplňovat naše poslání - inspirovat svět, aby miloval skvělou kávu.

Mnoho komunit pěstitelů kávy žije ve vzdálených venkovských oblastech, v nejchudších zemích světa a jejich děti mají omezený přístup ke vzdělání.

Costa Foundation* byla založena v roce 2006, aby podporovala obyvatele vzdálených komunit. Staví školy a poskytuje dětem kvalitní zdělávání v bezpečném prostředí.

Víme, že vzdělání má sílu změnit dětem život. A to je důvod, proč si Costa Foundation stanovila velkou vizi: vymýtit chudobu v komunitách pěstitelů kávy.

Smajlík

Vytvořili jsme více jak 1 000 pracovních míst pro učitele, asistenty, administrativní pracovníky, kuchaře a další profese.

Costa

Aktuálně Costa Foundation podporuje vzdělávací projekty v 10ti zemích z takzvaného kávového pásu, mezi nimi jsou např. Kolumbie, Uganda nebo Vietnam.

Costa Foundation podporuje tyto komunity bez ohledu na vlastní prospěch. Často nabízí pomoc farmářům z oblastí, ze kterých kávu nenakupuje.

Dosáhnout takových výsledků je možné jen díky nadšení a oddanosti našich týmů, které pro Costa Foundation získávají finance, a také štědrosti našich zákazníků a dodavatelů.

Naším cílem je získat pro Costa Foundation 20 milionů liber a podpořit 100 škol do konce roku 2020.

*Costa Foundation – Registrovaná charitativní organizace č. 1147400 ve Skotsku, SCO43414